Vánoce jsou tady!!!!!!!

28. listopadu 2008 v 13:51
Já sama vím,že vánoce jsou asi za 4.týdny,ale rozhodla jsem se,že o nich začnu psát teď.Budou to vánoce na jiných světadílech a státech,ale i písničky,fotky a budu to i naše vánoce jak je slavíme,moje vánoční příběhy atd.....

Americké Vánoce
Vánoce jsou nejdůležitějším dnem pro všechny křesťany. Většina Američanů je věřící, i to je jeden z důvodů, proč je většina obchodů na Vánoce zavřená. Totéž platí pro všechny státní úřady. Křesťané zde slaví Vánoce v souladu s kázáním svých kongregací. Kromě přísných náboženských nařízení, jsou vánoční zvyky, které jsou praktikovány katolíky i nekatolíky. Tak vznikla celá řada ryze amerických tradic.V žádném období roku se nenakupuje víc, než-li právě o Vánocích. Obchody zažívají již ode dne Díkuvzdání na konci listopadu až do Vánoc skutečně žně. Mnoho lidí si stěžuje, že pravý význam Vánoc je ničen touto komercializací.Dárky se dávají dětem, členům rodiny, přátelům. Lidem, kteří nám poskytli laskavost, či kolegům ze zaměstnání. Nemusí se vždy jednat o věcný dar. Často lidé pečou sušenky a jimi obdarovávají své blízké, či sousedy. Během tohoto období Američané ukazují svou štědrost lidem, kteří na tom nejsou tak dobře jako oni sami. Posílají peníze do nemocnic, sirotčinců a charit, které pečují o znevýhodněné občany.Vánoční výzdoba je velice bohatá. Američané, slavíví Vánoce, mají stromeček, živý nebo umělý. Zdobí jej drobnými světly a ozdobami - koule, řetězy z popcornu atd.Vzhledem k značné různorodosti jednotlivých států se vánoční tradice velice liší. Například na Hawaii Vánoce začínají s příjezdem Vánoční lodi, což je loď přivážející obrovský náklad tradičních vánočních pokrmů. Santa Claus sem přijíždí rovněž po vodě ve svém člunu. V Pennsylvanii, moravští imigranti tvoří pod vánočním stromkem krajinu nazývanou putz. Zatímco Němci jsou obdarováváni Belsnicklem, který je udeří svým proutkem, pokud se během roku chovali špatně.
Fotečky amerických domů:::
Tak to jsou Americké vánoce.Koukněte se i na ten odkaz.Jsou tam další fotečky a informace.Já jsem vybrala jen to nejdůležitější.A písejte komentíky!!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 HannahGirl HannahGirl | 29. listopadu 2008 v 12:19 | Reagovat

ahooj !! je zajimave ze konecne nekdo na svych blozich pise o vanocich!! hezky a krasne fotky:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama