Klip Lži a článek

4. října 2008 v 10:22 | Autor
Sandra Bell a klip Lži
Sandra Bell (15) natočila na předměstí Prahy v zchátralém objektu již svůj třetí videoklip s názvem "Lži". Tanečně našlapaný klip, odehrávající se v grafitovém prostředí, blízkém právě dnešním teenagerům, prolínají depresivní záběry dívky s chemickou maskou na obličeji, topící se v bahně se spoutanýma rukama.


Proč zrovna tenhle scénář? Vyzpovídali jsme nadějnou patnáctiletou teenagerskou zpěvačku Sandru Bell, jejíž klip můžete konečně po dvouletém úsilí s naší zatím jedinou hudební Tv stanicí, shlédnout v pátek 26.9.08 v Novinkách na Óčku. Klip již měsíc běží několikrát denně na slovenské hudební Tv Music Box a na otázku proč se české klipy nasazují do vysílání dřív v zahraničí než u nás jsme se zeptali přímo Sandry Bell.


Proč jsi natočila klip zrovna na singl LŽI?

Těch důvodů bylo více. Asi prvním důvodem bylo, že mne ty lži a pomluvy potkaly. Když jsem dělala na desce tak se začaly objevovat záhadné články, že deska je špatná, nikdo desku ještě ani neslyšel, ale články už byly na světě. Chápu, že lidi raději čtou negace než pozitiva, ale tak nějak mi to zabylo nenormální, že někdo mne kritizuje aniž by si poslechl mou desku.


Proč si myslíš, že někdo tohle udělal?

Česká republika je velmi malá země, tady se dere každý o ten kousek svého koláče. Mám už zkušenosti, že když chcete dostat článek do tisku, tak musíte odkorektůrovat články už měsíc před vydáním. Negativní články vycházely už v době, kdy byla deska teprve na masteringu. Ale kašlu na to, jsem ráda, že deska se prodává a fanouškům se líbí. Jediné co na to můžu říct, že někomu asi lezu do zelíJ)))))


Jak si vysvětluješ, že tvé všechny klipy hrají na Slovensku a u nás až nyní po dvou letech?

To jsou právě ty záhady českého éteru, můj první klip měl být nasazen i u nás a ze záhadných důvodů jsme dostali na produkci zprávu pět minut před začátkem vysílání, že náš klip nasazen nebude. V tu chvíli jsme měla hroznou chuť udělat na to písničku. Postupem času a přibývajících trpkých zkušeností jsem spolu s autory vyprodukovala song Lži.


Ty jsi chtěla natočit k desce CD Trendy jiný klip?

Původně jsem chtěla udělat jinou písničku, ale situace, která se kolem desky vyvíjela mne ujistila, že to mám udělat tak, jak to cítím. A já se v tom bahně opravdu cítila. Druhá věc, která mne pořád nejde do hlavy, tak je, že mne neustále srovnávají z někým druhým. Song "Lži" je totální extrém pro český éter a snad to lidé pochopí, že mne srovnávat s nikým NELZE. Myslím, že je dobré mít rozdílné názory, ale nesnáším nespravedlnost a lži.


Řekla jsi, že si se cítila jako v bahně jak si to myslela?

No tak jak to říkám, když makáte na hudbě od 13 let, dáváte do ní všechno, prosedíte ve studiu všechen svůj volný čas, texty řešíte slovo od slova a pak příjde nějaký pisálek, který tu desku ani neslyšel a kategoricky o ní napíše, že je špatná a ještě v tom článku vyzdvihuje jakousi jinou osobu, s kterou mne pořád všichni srovnávají, tak hlupákům dojde, že tomu tak bude, ovcím to je jedno a jediní fanoušci, vědí jak to u nás chodí, že za peníze si koupíte i toho pisálka. Zkrátka český éter je bahno, v kterém se umí plácat jen pár lidí.


Proč jsi se vydala na dráhu zpěvačky?

Protože hudbu miluji, v hudbě se dá říct úúúúplně všechno. Na své desce zpívám o sobě a o podobných holkách jako jsem já. Kdo tomu porozumí, tak mi fandí a kdo mne nechápe, tak ať jde k čertu. U nás si zvykli všichni do něčeho kecat a dělat ze sebe důležité. Já to vidím v životě jinak, když chci něco říct, tak to řeknu písničkou. Málo kdo má u nás svůj názor. To se mi líbilo naposled v Americe, kde dělám na anglické desce, že jsem potkala mnoho i velmi mladých lidí, kteří mají svůj vlastní názor, za kterým si opravdu stojí a nenechají se nikým zviklat.


V klipu se párkrát objeví nějaký procházející člověk připadne mi jako bezdomovec, proč ten tam je?

Ten člověk má jméno! Jmenuje se Vilém. Je to opravdu bezdomovec a bydlí právě v tom objektu, kde jsme točili. Když jsem šla poprvé na obhlídku místa, kde budeme točit, tak se přiznám, že jsem se ho strašně polekala. Pak jsem nad tím doma přemýšlela proč takhle člověk v životě někdy dopadne. Vlastně jsem přišla na to, že kvůli "lžím" může takhle skončit na ulice skoro každý druhý. Dnes uděláte na někoho tunel, zkrátka "lež" a on příjde třeba o práci o rodinu, zavřou ho do kriminálu a pak se už těžko vrací do normálního života. Viléma jsem poprosila jestli by s náma spolupracoval, byl strašně ochotný až vzorný když jsme natáčeli sice trošku smrděl, ale jinak byl vynikající. Po kšeftu dostal honorář, nechali jsme mu tam celý catering a byl šťastný, šlo to na něm vidět. Nakonec si říkám, že on se nikam nežene a už zkrátka nebojuje a je možná šťastnější než my všichni dohromady. Ale já budu bojovat, já to určitě nevzdám!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama